Firma EP Ukraine (EPU) získala možnost rozvíjet projekty na Ukrajině

30. 4. 2020

Ukrajinská vláda schválila 29. dubna 2020 vítěze veřejné soutěže, jejímž účelem bylo najít firmy, se kterými tato země uzavře Dohody o dělení produkce (tzv. Production Sharing Agreement – PSA) a umožní jim tak rozvíjet potenciální licence na uhlovodíky a těžit zemní plyn. Ze tří soutěžených lokalit uspěla EPU ve dvou případech, v Okhtyrském a Grunivském PSA projektu.

Vítězové byli vybráni na základě hodnotících kritérií navržených odborníky, mezinárodními poradenskými společnostmi a organizacemi z oblasti energetiky.

Akcionáři EP Ukraine jsou z 90% společnost EP Power Europe (dceřiná společnost holdingu EPH), zbývajících 10% drží slovenská NAFTA a.s..

EP Ukraine nyní rozběhne rozsáhlý investiční program zahrnující v první fázi realizaci seismických měření a vyvrtání značného množství průzkumných vrtů. Na dodávky služeb a materiálů bude využívat lokální ukrajinské firmy a experty.

Projekt Grunivska se nachází v Sumské a Poltavské samosprávné oblasti a zaujímá rozlohu téměř 1100 km². Projekt Okhtyrska s celkovou rozlohou 670 km² se rozprostírá na pomezí Sumské, Poltavské a Charkovské samosprávné oblasti.

Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH) působí aktivně v České republice, na Slovensku, v Německu, Francii, Velké Británii, Irsku, Itálii, Polsku, Maďarsku a Švýcarsku a jeho činnost pokrývá celé spektrum výroby a distribuce elektrické energie. Společnost NAFTA a.s., středoevropský lídr v produkci a skladování ropy a zemního plynu, je s více než 105 lety zkušeností připravena zajistit intenzivní rozvoj individuálních licencí pro těžbu.