EP UK Investment opět uspěla v kapacitní T-4 aukci

15. 2. 2021

V návaznosti na zveřejnění výsledků poslední T-4 kapacitní aukce konané na irském jednotném trhu s elektřinou na období 2024/25 potvrzujeme, že elektrárna EP Ballylumford získala kontrakty na dodávky elektřiny ze svých stávajících plynových a paroplynových zdrojů.

Kromě toho se společnosti EP Kilroot podařilo zajistit kontrakt na novou kapacitu spojenou s druhým novým plynovým blokem v elektrárně Kilroot. Oba nové plynové bloky v Kilrootu by měly společně dosahovat instalovaného výkonu více než 600 MW a budou tak významně přispívat ke snižování emisí oxidu uhličitého.

Společnost EP UK Investments Ltd (EPUKI) je dceřinou společností plně vlastněnou společností EP Power Europe, a.s. (EPPE), jež se nachází ve 100% vlastnictví její mateřské společnosti, Energetického a průmyslového holdingu, a.s. (EPH).

Tiskový mluvčí společnosti EPUKI uvedl:

„Těší nás, že se nám podařilo uspět v poslední aukci T-4 a můžeme tak i do budoucna přispívat k zajištění bezpečných dodávek elektřiny pro Severní Irsko a další oblasti. Tento výsledek dále posílí naše plány na vybudování energetického parku Kilroot, v němž uplatníme řadu nízkouhlíkových technologií a technologií v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Nové flexibilní plynové bloky budou přispívat k naplňování cílů nízkouhlíkové politiky a rovněž k zajišťování bezpečnosti a stability dodávek pro Severní Irsko z domácích a operativně a flexibilně využitelných zdrojů.’’