• Provozovatel zásobníků zemního plynu s největší kapacitou v regionu Slovenska, České republiky a Rakouska

Skladování plynu

NAFTA

je moderní společnost s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti skladování a budování podzemních zásobníků zemního plynu.  Skladovací kapacita systému podzemních zásobníků zemního plynu, provozovaných společností NAFTA, v současné době činí 2,74 mld. m3 (při standardních vztažných podmínkách, t.j. 15°C; 101,325 kPa; ρ = 0). Pracovní objem zásobníků je dynamická veličina a její velikost závisí hlavně na způsobu jeho využívání klienty.

Podzemní zásobníky společnosti NAFTA jsou připojeny ke slovenské distribuční síti, tranzitnímu plynovodu Eustream a k Virtuálnímu obchodnímu bodu v Rakousku.

NAFTA je spolehlivým partnerem v oblasti podzemního skladování plynu a nabízí širokou škálu inovativních produktů a profesionálních služeb.

Společnost NAFTA je také lídrem ve výzkumu a těžbě uhlovodíků na Slovensku a nabízí své dlouholeté zkušenosti jako partner v řadě mezinárodních projektů.

více na www.nafta.sk

Print

 

Pozagas

vlastní a provozuje podzemní zásobník zemního plynu poblíž města Malacky na Slovensku. Jeho skladovací kapacita je 0,655 mld. m3 (při standardních vztažných podmínkách, t.j. 15°C; 101,325 kPa; ρ = 0).

Společnost POZAGAS se od roku 1993 úspěšně věnuje poskytování služeb v oblasti podzemního skladování zemního plynu. Strategicky významná poloha v blízkosti hlavních evropských přepravních cest a Virtuálního obchodního bodu v Rakousku s vlastnictvím přímého napojení na jeho infrastrukturu staví společnost v prostředí liberalizovaného trhu se zemním plynem do pozice flexibilního a spolehlivého poskytovatele uskladňovacích služeb v tomto regionu.

více na www.pozagas.sk

pozagas_logo

 

SPP Storage

je provozovatelem podzemního zásobníku plynu v Dolních Bojanovicích v České republice. Zásobník byl postaven v jedné z nejvýznamnějších ropoplynových lokalit v České republice a byl dokončen v roce 1999. Jeho skladovací kapacita činí 0,566 mld. m(při standardních vztažných podmínkách, t.j. 15°C; 101,325 kPa; ρ = 0). Má také přímé napojení do slovenské plynárenské sítě.

více na www.sppstorage.cz

sppstorage-logo

37045_nafta

 

Podzemní skladování zemního plynu

Klíčový nástroj pro bezpečnost dodávek zemního plynu

 

CF037093_nafta_V2